вівторок, 19 січня 2016 р.

завдання скретч



Матеріали для підготовки до уроку.
Опис умов в алгоритмах із розгалуженням в середовищі Скретч







Вправа для роботи у парах






Вправи із рубрики Діємо










Матеріали для роботи в парах
https://drive.google.com/file/d/0B6fTIfFMSQYZTjR1dVRLVHBLa3c/view?usp=sharing




Практична робота 4. Складання та виконання алгоритмів із розгалуженням












В середовищі Скретч можна створювати складні проекти, наприклад, мультиплікації за мотивами відомих казок чи власних історій, розробляти комп’ютерні ігри чи тренажери, моделювати процеси, що відбуваються у природі чи взаємодію частин механізмів. Перш ніж створювати проект в середовищі Скретч, в тому числі і складний, слід:
1) визначити об’єкти проекту та їх зображення;
2) виділити події проекту та дібрати відповідні команди для їх реалізації;
3) задати метод розв’язування завдання, розділити завдання на підзадачі, у яких виділити базові алгоритмічні структури;
4) створити алгоритм та подати його словесно або у вигляді схеми.
Далі алгоритм слід описати мовою середовища виконання алгоритмів, перевірити його правильність та зберегти разом з усіма об’єктами у файлі проекту.
У алгоритмах, які описують складні проекти, можуть використовуватись базові структури алгоритмів: слідування, розгалуження, повторення, а тож різні їх комбінації.


Вправи для виконання на уроці

Вправа 1. Композитор.

Завдання. Створи в середовищі Скретч проект, за яким виконавець Композитор складатиме й виконуватиме мелодію з випадкових п’яти нот, поки не зміняться всі його образи.

Вправа 2. Літак-еколог.

Завдання. У наш час було б корисним мати такий безпілотний літальний об’єкт, який би передавав повідомлення про стан екології на території обльоту за результатами зйомки. Створи проект, за яким виконавець Літак рухається по сцені, а на екрані відображається назва відповідного кольору фрагмента сцени.



Вправи для самостійної роботи

Світлячок
Сплануй і склади проект Світлячок, у якому виконавець декілька разів довільно переміщується по сцені, а після переміщення змінює свій колір на 25 одиниць. Зауваж, що в середовищі Скретч змінювати колір об’єкта можна за допомогою команди Змінити ефект.



Міста
Сплануй і склади в середовищі Скретч проект Міста, у якому виконавець називає міста України відповідно до того, яка літера натиснута на клавіатурі. Наприклад, D — Донецьк, K — Київ тощо.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Архів блогу